wtorek, 15 grudnia 2009

Dofinansowanie pomysłu na innowacyjny biznes i nie tylko!

Szukasz pieniędzy na dofinansowanie Twojego sposobu na innowacyjny biznes? Nawet
do 200 tysięcy Euro na realizację własnego pomysłu może uzyskać uczestnik cyklu spotkań SYNKREO prowadzonych w Poznaniu. Spotkania odbywają się co miesiąc w hotelu Sheraton. Kolejna odsłona już w piątek 18 grudnia. Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne.
Każde ze spotkań posiada inny motyw przewodni. W ubiegłym miesiącu była to „IDEA”. Uczestnicy wysłuchali wykładów na temat treningu kreatywności, czy programowania NLP. Zobaczyli też przykłady udanych biznesów, których twórcy jeszcze niedawno poszukiwali pieniędzy na start.
W najbliższy piątek, 18 grudnia 2009r., wszystkie prezentacje skupią się wokół tematu „Inkubacji IT”. Uczestnicy poznają szczegóły udanych startupów technologicznych, dowiedzą się jakie są warunki ubiegania się o dofinansowanie oraz jakie zagrożenia na nich czekają po starcie ich własnych przedsięwzięć.
Uczestnicy piątkowego spotkania będą świadkami prapremiery startupu finansowanego
i wspieranego przez SpeedUp Seed Funding Group – mobilnej platformy audio na telefony komórkowe – Gaga box. Rozwiązanie to umożliwia słuchanie radia, także internetowego oraz innych treści audio bezpośrednio na telefonie komórkowym. Transmisja odbywa się poprzez pakiety danych, a nie jak w przypadku tradycyjnych odbiorników radiowych, za pomocą fal FM. Umożliwia
to odbiór radia nawet w miejscu gdzie nie ma ono zasięgu, również za granią. Prezes spółki M2Sphere – producenta platformy - Leszek Bogdanowicz opowie o wyzwaniach jakie musiał podjąć, aby dojść do momentu premiery swojego produktu.
Prowadzenie własnego biznesu to ogromne wyzwanie. Warto je podjąć gdyż daje nam prawdziwą niezależność, gwarantuje rozwój i daje poczucie spełnienia. SpeedUp to nie tylko wsparcie finansowe, ale również inteligentny kapitał, czyli opieka merytoryczna nad projektami. Pomagamy naszym startupom w prowadzenie księgowości, marketingu, planujemy razem strategie rozwoju. Dzielimy się naszym doświadczeniem, które zdobyliśmy podczas prowadzenia kilkudziesięciu projektów w różnych branżach. - twierdzi prezes funduszu SpeedUP IQbator – Bartłomiej Gola.


W ramach projektu SYNKREO odbędzie się jeszcze 7 spotkań. Każde z nich dotyczy innych zagadnień związanych z założeniem własnego biznesu i rozwijaniem pomysłów w tym kierunku. SpeedUp IQbator sfinansuje 4 najciekawsze pomysły, jakie pojawią się podczas trwania projektu. Uczestnicy mogą również zapoznać się z nowinkami technologicznymi, które pomogą im w rozwijaniu swojej działalności gospodarczej. Są to m.in. e-czytniki – nowość na polskim rynku, multimedialne stoły prezentacyjne, programy umożliwiające planowanie prowadzenia projektów i wiele innych. Słuchacze poznają wiele ciekawostek z obszaru społeczności internetowych, kiosków i powierzchni interaktywnych, inteligentnych kamer oraz przyjaznych i ekologicznych segway-ów.
Spotkania w ramach cyklu SYNKREO są organizowane przez SpeedUp IQbator w partnerstwie
z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Projekt jest współfinansowany ze środków
Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegółowy program spotkania:
09.30-10.00 Rejestracja
10.00-10.05 Wprowadzenie – Zbigniew Krzewiński, Piotr Ratajczyk
10.05-10.50 Open Innovation oraz Value Co-creation – Rafał Kołodziej
10.50-11.35 SpeedUp IQbator – Inteligentny kapitał – Bartłomiej Gola
11.35-12.20 Gaga Box – muzyka bliżej słuchacza – Leszek Bogdanowicz
12.20-13.05 Augmented Reality w biznesie – Sebastian Nejfeld, Paweł Woszkowski
13.05-13.30 Lunch
13.30-14.15 Zrozumieć użytkownika – kognitywistyka – Dawid Wiener
14.15-15.00 Komunikacja i marketing – Przemysław Wojak
15.00-15.45 Venture Multitouch – sieć BA – Zbigniew Krzewiński
15.45-16.00 Przerwa na kawę
16.00-16.45 Otwarte podejście do biznesu – Netguru – Adam Zygadlewicz
16.45-17.30 MP Lab – interaktywność i usability – Maciej Dziurla
17.30-18.15 Smart Cam – inteligentny obraz – Piotr Różycki
18.15-18.20 Podsumowanie i zakończenie

Więcej o projekcie:
www.synkreo.pl
http://synkreo.blip.pl/
http://flaker.pl/synkreo

Brak komentarzy: